Jesteś tutaj: Start / ORGANIZACJA / ODDZIAŁ I

ODDZIAŁ I

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OPRACOWANIA ZASOBU

Kierownik - Włodzimierz Janowski
tel. 022 58 93 100

e-mail: wlodzimierz.janowski@aan.gov.pl

 

INFORMACJE O ODDZIALE:

Oddział I Opracowania Zasobu zgodnie z regulaminem Archiwum Akt Nowych prowadzi prace w zakresie porządkowania i archiwalnego opracowywania zasobu Archiwum, zgodnie z zasadami archiwistyki oraz obowiązującymi przepisami metodycznymi. Instruktaże w zakresie metod opracowania materiałów archiwalnych i opracowane zespoły z inwentarzami archiwalnymi i wstępem przedkładane są Komisji Metodycznej Archiwum do zatwierdzenia.

Do zadań Oddziału należy opracowywanie archiwalnych pomocy ewidencyjno-informacyjnych wyższego rzędu (indeksy przedmiotowe, osobowe, geograficzne), przygotowanie opinii i ekspertyz naukowych w zakresie postępowania z materiałami archiwalnymi oraz uczestnictwo w pracach związanych z przygotowaniem projektów normatywów metodycznych.

Oddział I opiniuje projekty dotyczące typowania materiałów archiwalnych do mikrofilmowania zabezpieczającego a także innych form reprografowania w celu zabezpieczenia zasobu oraz jego profilaktyki i konserwacji.
Istotnym zadaniem Oddziału Opracowania Zasobu jest organizowanie zebrań naukowych. Informacje o terminach i tematyce zebrań zamieszczane są na bieżąco.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:10908